Pricing
How much it costs to become a Woodbridge Owner.
Yes, you will own cows and yes, we do the work.
Full Herd Share (yearly)
2 gallons of milk per week (4 bottles)
Cost per month - $130
Cost per year - $1560
3/4 Herd Share (yearly)
1.5 gallons of milk per week (3 bottles)
Cost per month - $97.50
Cost per year - $1170
1/2 Herd Share (yearly)
1 gallon of milk per week (2 bottles)
Cost per month - $65
Cost per Year - $780
1/4 Herd Share (yearly)
1/2 gallon of milk per week (1 bottle)
Cost per month - $32.50
Cost per year - $390
MI Milk Mail (4 weeks)
1 gallon of milk per week
Cost - $84 + shipping